Historie firmy ARNO

Představení firmy Arno

Firmu ARNO založili v roce 1991 manželé Ing. Jiří Ondra a Zdenka Ondrová za účelem obchodování s obuví, vyráběné převážně a. s. Svit. Obuvnický sortiment byl zvolen manžely právě proto, že oba byli dříve zaměstnáni jako technici přímo u výroby obuvi. Ing. Jiří Ondra v odboru řízení výroby a Zdenka Ondrová přímo ve výrobě a později v technickém rozvoji. Díky těmto zkušenostem v oboru mají dobré předpoklady pro obchodování v sortimentu obuvi. Po celou dobu podnikání zapojují do práce také své 3 syny a další rodinné příslušníky včetně babiček.

V roce 1993 přistavěli zakladatelé firmy ke svému rodinném domku první prodejnu, která sloužila jako vzorkovna pro velkoobchodní činnost, a zároveň zde stejný sortiment obuvi prodávali v odpoledních hodinách i maloobchodně.

Maloobchodní prodejna si našla spoustu spokojených zákazníků, proto bylo nutné rozšířit také obsluhu. Postupně přijala firma Arno 5 nových zaměstnanců, kteří pomáhali zajišťovat její rozrůstající se aktivity.

V období 1993 - 1997 spočívala hlavní činnost firmy v obchodování se zahraničím hlavně východními trhy. Avšak z důvodu nesolventnosti obchodních partnerů byla firma nucena tyto své aktivity ukončit a soustředit se na lokální distribuci.

V roce 1997 - byla dokončena budova firmy ARNO umístěná v těsném sousedství Lázní Kostelec. Zde jsou hlavní skladovací prostory a také dvě velké prodejny obuvi a oděvů. 

Od roku 2001 se firma zabývá rovněž prosazováním obchodování s obuví pro koncové zákazníky prostřednictvím internetu. Byly zřízeny prezentační webové stránky na doméně arno.cz. Na těchto stránkách firma zprvu propagovala převážně velkoobchodní nabídku, avšak v pozdější době se čím dál více začala soustředit na koncové zákazníky. Na webu arno.cz mohli zákazníci nalézt velkou nabídku zboží, které bylo pravidelně aktualizováno podle toho jak zboží přicházelo do kamenné prodejny.

Tento způsob prodeje se setkal s velkou oblibou a proto v březnu roku 2006 spouští prvni oficiální verzi internetového nakupování obuvi "on-line obuv ARNO". Mezi několika málo e-shopy fungujícími na internetu byl e-shop firmy ARNO jeden z prvních na českém internetu. Toto všechno má na starosti syn Tomáš, který vystudoval vysokou školu managementu a následně se začal profesionálně věnovat fotografickému umění. Absolvoval několik školení a workshopů studiové digitální fotografie. Díky tomuto know how se e-shop ARNO vždy vyznačoval dokonalými fotografiemi a také 360° zobrazením finálního produktu pro zákazníka.

Firma ARNO se od roku 2015 stala největším prodejcem hlavních dvou značek našeho sortimentu a to Rock Spring gumičkové obuvi a také značky Kamik - kanadské zimní obuvi do extrémního zimního prostředí.

V roce 2017 firma přichází s novým webovým rozhraním přizpůsobeným nejnovějším trendům a požadavkům moderních technologií mezi které patří také přizpůsobení zobrazování na mobilních zařízeních. Pokročilé služby vycházejí zákazníkovi maximálně vstříc. Aktuálně jsme schopní doporučit pomocí zaslaných rozměrů dokonale padnoucí obuv pro každé chodidlo.

Věříme že se Vám nakupování v e-shopu "on-line obuv www.arno.cz" bude líbit a zařadíte se mezi již mnoho spokojených zákazníků.

 

Charakteristika odvětví firmy Arno

Obuvnický a textilní průmysl má v České republice dlouholetou tradicí a patřil v minulosti mezi nejvýznamnější průmyslová odvětví v zemi. Bohužel hospodářský a politický vývoj po roce 1989 znamenal pro toto odvětví rychlý úpadek, především v důsledku rozpadu východních trhů, které představovaly důležitá odbytiště českých výrobců, a také v důsledku importu levné obuvi a textilu z asijských zemí, jehož objem prudce vzrostl zejména v posledních letech.