Nákupní rádce firmy ARNO

V této sekci se budeme přinášet důležité informace a nejnovější trendy, které by měly vést k větší veřejné znalosti zdravého a nezávadného obouvání.

Věnujte proto prosím pozornost a pročtěte si články, které zde budeme prezentovat. Obzvlášť to platí pro dětské obouvání, kdy je třeba předcházet neodbornému a zdravotně závadnému výběru obuvi. Investice rodičů do zdravotně nezávadné dětské obuvi se vždy vyplatí! Prevenci však nepodceňujte ani v dospělosti. Nošení zdravotní obuvi či obuvi nadměrné velikosti se určitě vyplatí. 

Dětskou nožičku lze velmi snadno navždy nevyléčitelně poškodit!

Do 8. roka života obouvání nebo do velikosti 28 je zákonem dána povinnost, prodávat dětskou obuv pouze s certifikací (například obuv s certifikátem "Žirafa"). Do tohoto věku se totiž vytváří tvar dětské nožičky. Špatně zvolenou obuví ve většině případů dochází ke trvalému poškození propadnutím příčné i podélné klenby, vybočení paty nebo prstíčků a další. V poslední době se razí trend bosé chůze, kdy je změkčenou podešví simulována chůze v terénu bez obuvi. K tomuto věnujeme jeden z článků.

Všechny tyto poškození mají v pokročilejším věku velký vliv na zdraví a funkci celého organismu. Poslední výzkum z fakulty technologické dokázal, že 4 ze 6 žáků mají při nástupu do první třídy trvale poškozené chodidlo. Následky bývají i z hlediska finančního (speciální ortopedické vložky 200-800Kč za pár). Tyto statistiky jsou velmi znepokojivé!

Dostupné články: